Kategorie:

Ile dokładnie kosztuje ubezpieczenie samochodu?

kalkulator ubezpieczen oc ac

Jest to wymóg prawny, aby wszyscy kierowcy posiadali ubezpieczenie samochodu. Wzięcie odpowiedzialności za swoje działania jest kluczowe. Dostępne są również inne opcje, takie jak ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie assistance i ubezpieczenie wypadkowe. Czy wiesz, jakiego rodzaju ochrony potrzebujesz i ile będzie kosztować?

Jesteś częstym gościem w Polsce, czy tylko przejeżdżasz? Aby odnieść sukces, będziesz potrzebować pomocy. Niezależnie od tego, czy niedawno kupiłeś nowy, czy używany samochód, możesz obawiać się o jego bezpieczeństwo. Autocasco to twój najlepszy zakład. Podróżując w kilka osób warto rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, aby chronić siebie i swoich towarzyszy w razie wypadku. Chociaż chcesz skorzystać z tych polis, martwisz się o ich koszty? Jak możesz obniżyć stawki ubezpieczenia samochodu? Na to właśnie przyjrzeliśmy się!

Gdzie mogę dowiedzieć się, ile kosztuje ubezpieczenie OC samochodu?

Dostępna jest ogromna różnorodność cen. Większość doświadczonych kierowców oraz ci, którzy nigdy nie mieli roszczenia, mogą uzyskać polisy OC za mniej niż 300 zł, choć zdarza się to dosyć rzadko. Na przeciwległym końcu spektrum znajdują się pojazdy, za które odpowiedzialność prawna może sięgać 4000 zł. Ile dokładnie kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Według naszego zestawienia kosztów odpowiedzialności 617 zł to średnia cena zobowiązania w I półroczu 2021 r. Od IV kwartału 2017 r. do IV kwartału 2018 r. odnotowano 3,7% spadek polis. Nie jest to jednak konkretna wskazówka dla kierowców, którzy chcesz wykupić ubezpieczenie OC – różnice w cenie mogą być dość duże.

Co wpływa na koszt odpowiedzialności cywilnej?

Wielu właścicieli samochodów zastanawia się, czy mogą wpłynąć na koszt ubezpieczenia OC, ponieważ może ono kosztować zaledwie symboliczną liczbę lub tyle, ile wynosi średnia krajowa. Jaka jest dokładnie odpowiedź, której szukasz? Ty również możesz obniżyć składki z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Koszt ubezpieczenia OC różni się w zależności od właściciela pojazdu i pojazdów objętych ubezpieczeniem.

W jaki sposób dane osobowe danej osoby wpływają na koszt ubezpieczenia od odpowiedzialności?

Składki z tytułu odpowiedzialności cywilnej opierają się na informacjach o właścicielu (i kierowcach), które ubezpieczyciele biorą pod uwagę:

Jeśli chodzi o obliczanie kosztów odpowiedzialności, kluczową kwestią jest przeszła historia ochrony polisy ubezpieczeniowej. Im tańsza ochrona, tym dłuższa historia ubezpieczenia i mniej roszczeń.
Mieszkańcy większych miast powinni przeznaczać na droższe ubezpieczenie OC, ze względu na większe natężenie ruchu, a co za tym idzie większą możliwość odniesienia obrażeń lub szkód materialnych w wyniku wypadku.
Ze względu na brak doświadczenia w prowadzeniu pojazdów i młodzieńczą brawurę młodsi kierowcy płacą wyższą stawkę niż kierowcy bardziej doświadczeni.
Ubezpieczenie samochodu jest drogie, ale jeszcze droższe, jeśli nie przestrzegasz zasad bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy.

Ubezpieczenie OC i dane samochodowe: o co chodzi?

W zależności od parametrów pojazdu, składki na ubezpieczenie samochodu mogą ulec znacznemu wpływowi. W algorytmach stosowanych przez zakłady ubezpieczeń do ustalania składek brane są pod uwagę następujące czynniki:

W zależności od marki składki ubezpieczeniowe mogą się znacznie różnić. Spojrzenie na pierwszą dziesiątkę rankingu rankomat.pl wskazuje, że są wśród nich BMW, Mercedes i Audi.
Istnieje bezpośredni związek między pojemnością silnika a kosztem samochodu.
O ile posiadanie samochodu elektrycznego może być opłacalne, o tyle samochód na gaz z instalacją LPG jest najdroższy.
Koszty OC można zmniejszyć, jeśli sobie tego życzysz. Możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu kupując pojazd o mniejszej pojemności silnika.

Ubezpieczenie nowego pojazdu może być drogie.

Ubezpieczyciele wykorzystują te informacje do ustalania stawek. Nowe samochody są szczególnie podatne na kolizje ze względu na powszechne przekonanie, że przed sprzedażą muszą zostać poddane rygorystycznym testom. Koszty ubezpieczenia są niższe w przypadku nieco starszych pojazdów, ale na przykład pojazdy piętnastoletnie są droższe niż pojazdy trzyletnie. 15-letnie pojazdy

Ile dokładnie kosztuje ubezpieczenie dealera? W przypadku nowych pojazdów możesz skorzystać z naszego kalkulatora OC, aby sprawdzić, ile jesteś winien. Każda oferta jest dostosowana do Twoich potrzeb i może być porównywana pod względem cenowym.

 

 

 

Czytaj więcej:

Ubezpieczenie samochodu Kraków

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla